Tara Mandala

Bezkresna wizja    Otwarte serce

Tara Mandala jest międzynarodową buddyjską organizacją, stworzoną przez Lamę Tsultrim Allione. Siedziba główna znajduje się w Pagosa Springs, w Kolorado USA. Ośrodek Medytacyjno-Odosobnieniowy mieści się w górach Skalistych San Juan, otoczony jest przez cztery szczyty – na wzór mandali – wśród przepięknej natury, lasów, kwiatów i stawów. Od 1994 roku Tara Mandala oferuje programy buddyjskich nauk i praktyk: zarówno tradycyjne praktyki buddyjskie, jak i ich adaptacje w kontekście współczesnej zachodniej psychologii. Ośrodek Tara Mandala jest prowadzony ze szczególną troską o naturalne środowisko i świadomością konieczności jego ochrony dla przyszłych pokoleń.

W centrum ośrodka stoi trzypiętrowa Świątynia Tary, zwana też Świątynią Świętej Kobiecości. Świątynia powstała dzięki pracy artystów i rzeźbiarzy z Tybetu i Nepalu. Ośrodek posiada liczne domki odosobnieniowe, przestronny budynek wspólnoty, sklepik i komfortowy budynek dla uczestników programów.

Latem kemping jest wspaniałym rozwiązaniem. Ziemia oferuje głęboką ciszę, przestrzenne widoki i niezrównaną grę światła, które rodzi naturalne doświadczenie jedności pustki i świadomości. Medytacja ma ogromny wpływ na jednostki i tym samym na resztę świata. W świecie chaosu i stresu, Tara Mandala oferuje schronienie i regenerację.

WARTOŚCI

  • Rozpoznajemy świętość całego życia/istnienia.
  • Rozpoznajemy nierównowagę w świecie, przyczyniającą się do obecnego ekologicznego i politycznego kryzysu.
  • Wierzymy w odrodzenie świętej kobiecości poprzez rozwój duchowy i społeczny, który jest kluczem do uzdrowienia zaburzonej równowagi, a tym samym otworzenia drogi do nowej jakości partnerstwa męskości i kobiecości w bardziej harmonijnym i współczującym świecie.
  • Mierzymy się z naszymi oczekiwaniami i lękami – nie poprzez walkę, ale przez karmienie naszych demonów. Transformujemy przeszkody w sprzymierzeńców.
  • Traktujemy wszystko, co się pojawia, jako potencjalną ścieżkę do przebudzenia.
  • Wiemy, że współczucie jest rozpoznaniem współzależności i zgodnie z tą wiedzą działamy.
  • Szukamy sposobów, aby przekazywać nauki ludziom w najróżniejszych okolicznościach i społecznościach.
  • Wspieramy sprawiedliwość i praworządność w świecie.

zdjęcia dzięki uprzejmości © Tara Mandala Retreat Center (Albert Reed, Cody Stroupe, Josh Brownlee)

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close