Trzynasta Tara w intencji pokoju

Medytacja jest formą aktywizmu. Dlatego praktykujemy wspólnie w intencji wolnej Ukrainy oraz wszystkich osób zmuszonych do ucieczki i szukania schronienia.

W związku z wybuchem wojny w Ukrainie Lama Tsultrim Allione ogłosiła wezwanie do praktyki – recytacji mantry Trzynastej Tary. W polskiej sandze Tara Mandala spotykamy się online w tej intencji w poniedziałki o godzinie 20:00.

 

Trzynasta Tārā, Drölma Julle Gjaldziema, jest ciemnoczerwona i gniewna. Siedzi na dysku księżyca i kwiecie lotosu, jest otoczona buchającymi płomieniami mądrości. Chroni wszystkie istoty przed wojną i przemocą, zapobiegając zniszczeniom spowodowanym gniewem i agresją.

Jej lewa dłoń jest ułożona przy sercu w mudrze Trzech Klejnotów i trzyma łodygę niebieskiego lotosu, kwiatu Utpala, który rozkwita ponad jej lewym ramieniem. Na lotosie znajduje się otwartoramienna wadżra, cała iskrząca płomieniami. Prawa dłoń Tary, ułożona w mudrze Najwyższej Szczodrości, spoczywa na jej prawym kolanie; dłoń jest otwarta i skierowana wnętrzem ku górze.

Z otwartoramiennej wadżry znajdującej się na kwiecie Utpala, promieniują niezliczone małe wadżry, a z nich powstają kolejne iskrzące wadżry lecące we wszystkich kierunkach. Tworzą one niezniszczalny tęczowy namiot, który chroni istoty od wojny, agresji i niebezpieczeństwa. Ten ochronny namiot z tęczowych wadżr usuwa także zewnętrzne i wewnętrzne przeszkody i ponownie ustanawia wszystkie istoty w stanie radości.Oto jak należy wykonywać tę praktykę samodzielnie:
Zacznij od dziewięciu oczyszczających oddechów.
Wraz z dźwiękiem sylaby nasiennej TAM stań się ciemnoczerwoną, gniewną Trzynastą Tarą Julle Gjaldziema. Tara trzyma w lewej dłoni kwiat utpala, na którym stoi płonąca wadżra, a prawą ma ułożoną na kolanie w mudrze szczodrego dawania. Tańczy na wieńcu z płomieni, których potęga jest wielka, że mogłyby zniszczyć cały wszechświat. Emanuje miłością i współczuciem dla wszystkich istot. Z jej ciała wydobywają się płomienie i niezliczone wadżry, które docierają do miejsc konfliktu w Ukrainie, doprowadzając do zakończenia wojny i budząc tym radość wśród ludzi. Potem wadżry wracają i tworzą nad nami ochronny namiot.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby odpowiedzieć na wezwanie Lamy Tsultrim Allione, do wspólnej prowadzonej medytacji i akumulacji mantry w intencji pokoju w Ukrainie. 

Praktykujemy online w każdy poniedziałek o godzinie 20:00. Spotkania są otwarte dla wszystkich. Nie trzeba mieć przekazu, by wykonywać tę praktykę.

Link do spotkania: https://zoom.us/j/2218699976

Liczbę mantr z praktyki indywidualnej możecie wpisać na stronie globalnej sanghi Tara Mandala w odpowiedzi na wezwanie Lamy Tsultrim – pole do wpisania znajduje się na dole strony: www.taramandala.org/13th-tara

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close