Karmienie Swoich Demonów z Lamą Tsultrim Allione

Pierwsza wizyta Lamy Tsultrim Allione w Polsce

3-4 listopada 2014

SZCZEGÓŁY MINIONYCH WYDARZEŃ:

3.11.2014 godz. 19.00 – polska premiera kinowa filmu. Chętnych było tak dużo, że zostały zorganizowane dwa pokazy filmu jeden po drugim. „Nakarmić Swoje Demony™: Życie i działalność Lamy Tsultrim Allione” oraz książki „Nakarmić Swoje Demony – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu”

Ten godzinny dokument, opowiada o Lamie Tsultrim Allione, jej spotkaniu z buddyzmem tybetańskim, z XVI Karmapą, o tym jak została mniszką buddyjską oraz o byciu kobietą-matką. Zobaczymy, czego doświadczała i w jaki sposób została rozpoznana, jako emanacja Maczik Labdryn, która żyła w XI wieku i znana jest z tego, że była mistrzynią Tantry i praktyki Chöd.

Lama Tsultrim opowiada w tym filmie, jak realizowała swoje wizje i sny tworząc ośrodek medytacyjno-odosobnieniowy Tara Mandala w Pagosa Springs w Kolorado. Dowiemy się o stworzonej przez Lamę metodzie  pięciostopniowego procesu, pozwalającego na pełne współczucia zaopiekowanie się swoimi „demonami” zamiast walki z nimi i ich tłumienia, nazywanej Karmienie Swoich Demonów. Jak mówi w filmie Lama Tsultrim Allione: „Pojęcie „demona” każdemu jest znane. To powszechne zjawisko, a tym samym niezwykle osobiste doświadczenie. Podejście pełnie troski i miłości do tego, co nam zagraża i przeszkadza na pozór może wydawać się sprzeczne. Kiedy jednak nauczymy się to robić, odnajdziemy wewnętrzny spokój i integrację. To dotyczy zarówno demonów wewnętrznych jak i zewnętrznych”.

W filmie zobaczymy również J.Ś. XVII Karmapę, który pełni niezwykłą rolę w życiu Lamy, wspierając realizację jej życiowej misji, jaką jest przywrócenie linii Maczik Labdryn.

Film został nakręcony i wyreżyserowany przez Jappę Verhoevena. Zdjęcia do filmu były nakręcane w Lahul, Manali, Tso Pema (Indie 2012) oraz w Tara Mandala (USA 2013).

Po seansie odbyło się krótkie spotkanie z Lamą Tsultrim Allione, która odpowiadała na pytania uczestników.

Miejsce: Kino KC, ul. Nowy Świat 6/12, Warszawa.

Lama Tsultirm

4.11.2014 r., godz. 10-17

– „NAKARMIĆ SWOJE DEMONY™ – Starożytna Wiedza Rozwiązywania Wewnętrznego Konfliktu” – Jednodniowy retrit z Lamą Tsultrim Allione

Sięgająca swoich źródeł w starożytnej praktyce Chöd, metoda Karmienie Swoich Demonów została stworzona przez Lamę Tsultrim Allione. Dzięki naukom i praktykowaniu tej metody możemy dokonać wewnętrznej transformacji. Obdarzając współczuciem i zrozumieniem swoje własne „demony” zamiast toczenia przeciwko nim niezliczonych wojen możemy w niezwykle skuteczny sposób poradzić sobie z wieloma osobistymi problemami takimi jak: uzależnienia, choroby psychiczne i fizyczne, lęki, zazdrość, złość, depresja, konflikty w związkach oraz z wszelkimi trudnymi emocjami etc. W pięciu prostych krokach po nadaniu formy naszym „demonom”, sposobem pełnym akceptacji i troski przemieniamy je we wspierające nas siły, uzyskując w ten sposób dostęp do naszych wewnętrznych skarbów.

Rewolucyjność tej metody wynika z połączenia mądrości buddyzmu tybetańskiego, a szczególnie z nauk jogini Maczik Labdryn, ze współczesną psychologią i psychoterapią, przede wszystkim psychologii C.G. Junga.

Nie jest to praktyka religijna, nie wymaga znajomości buddyzmu, to metoda psychologiczna, stosowana przez profesjonalnych psychoterapeutów, psychologów, lekarzy i doradców życiowych. Co najważniejsze, dzięki niej każdy może stać się swoim własnym najskuteczniejszym terapeutą!

Zamiast walczyć ze swoimi „demonami”, karmimy je i dzięki temu jesteśmy w stanie wyprowadzić nasz cień na światło świadomości i odzyskać skarby, jakie nam odebrał”

– Lama Tsultrim Allione

Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą.

– C.G. Jung

Miejsce: Warszawa, ul. Nowy Świat 72, Pałac Staszica, Sala Lustrzana

ORGANIZATORZY: Tara Mandala Polska Sangha, Fundacja Sam Dżub Ling i Tibet House „Acala”

Partnerzy: Wydawnictwo Berckana, Instytut Psychologii Stosowanej,Buddyzm.Media.pl , Stowarzyszenie Kobiet Dakini, Estera Saraswati, Restauracje Kręgliccy, Moje Kwiatostany.

Lama Tsultrim Allione 5

Krótka biografia Lamy Tsultrim Allione
Jest cenioną na całym świecie nauczycielką buddyzmu tybetańskiego, znaną ze swoich przejrzystych wyjaśnień i metod ułatwiających zrozumienie nauk buddyjskich przez ludzi Zachodu. Zaistniała w świadomości wielu osób na świecie za sprawą napisanej przez siebie kultowej już książki „Kobiety Mądrości”. Została oficjalnie rozpoznana jako emanacja XI-wiecznej jogini Maczik Labdryn i dzierżawczyni tej linii przekazu. Stworzyła ośrodek medytacyjno-odosobnieniowy Tara Mandala w Kolorado/USA. Misją Lamy Tsultrim jest odtworzenie żeńskiej linii buddyzmu tybetańskiego, a szczególnie tradycji kobiet-joginek oraz działania w kierunku odrodzenia świętej kobiecości. 

Lama Tsultrim była jedną z pierwszych amerykańskich kobiet, które zostały mniszkami buddyjskim wyświęconymi przez XVI Karmapę. Spędziła kilka lat w Himalajach, żyjąc jako wędrowna mniszka i pobierając nauki od wielu znakomitych tybetańskich mistrzów, ucząc się języka tybetańskiego, praktykując i medytując w odosobnieniu. Następnie podjęła decyzję oddania ślubowań, wyszła za mąż i urodziła czwórkę dzieci, z których jedno zmarło.

Tytuł magistra studiów buddyjskich i studiów kobiecych uzyskała na Uniwersytecie Antioch. Uczyła się też i praktykowała pod kierunkiem wielu uznanych nauczycieli, m.in. J.Ś. XVI Karmapy, Trungpy Rinpoche, Kalu Ripoche, Dilgo Kyentse Rinpoche, Nhamkhai Norbu Rinpoche, Khamtrul Rinpoche, Lama Yeshe i innych.

Ostatnio wydana została kolejna książka Lamy Tsultrim, „Nakarmić Swoje Demony: Starożytna Wiedza rozwiązywania wewnętrznego konfliktu”, która łączy mądrość buddyzmu tybetańskiego z zachodnią psychologią i psychoterapią. To światowy bestseller, w którym prezentuje ona swoją unikalną metodę.

Od wielu lat Lama Tsultrim podąża ścieżką nauk Maczik Labdryn. Podczas pielgrzymki do Tybetu w 2007 roku, została rozpoznana jako jej emanacja w Zangri Khangmar przez lamę-rezydenta klasztoru Maczik Labdryn w Tybecie. Lamie Tsultrim zostały przekazane cenne relikwie Maczik Labdryn, jej kapelusz, samoistnie powstałą, złotą kryształową phurbę i gliniane tsatsa z popiołu kremacyjnego Maczik.

Lama została uznana przez międzynarodową społeczność nauczycieli buddyjskich, którzy w 2009 roku, w Bangkoku przyznali jej tytuł „Wybitna kobieta w buddyzmie”.

Rok później, bo w 2010 roku, po nagłej śmierci swojego męża, przestała nauczać i udała się w długą pielgrzymkę po Azji. Była też w Tybecie, gdzie otrzymała inicjację Dzinpa Rangdrol od jedynej, żyjącej wnuczki słynnego tertona Do Kyetse. Następnie w Indiach spotkała się z XVII Karmapą, otrzymując od niego wiele nauk. W roku 2011 ponownie wróciła do nauczania i podróżowania z naukami po całym świecie.

W 2013 roku Lama Tsultrim wraz z Tulku Sang-Ngang Rinpocze stworzyła kilkuletni, buddyjski program na podstawie Dzingpa Rangdrol, będący kompletną ścieżką do całkowitej realizacji w Linii Ojca.

Na początku 2014 roku powstał mający ten sam cel, Program Magyu – Linia Matki, w oparciu o nauki Maczik Labdryn jako żeńskiej linii buddyzmu.

W wielu krajach świata, także w Polsce, powstały sanghi Lamy Tsultrim Allione, aby pod jej przewodnictwem uczyć się, praktykować i podążać ścieżką do ostatecznej realizacji.

W sprawie spotkań i działania polskiej sanghi Tara Mandala, zarejestrowanej w Misji Buddyjskiej Trzy Schronienia w Polsce, można kontaktować się pod numerem telefonu: 600 310 343, lub mailowo: poland.taramandala@gmail.com.

Zdjęcia dzięki uprzejmości © Tara Mandala Retreat Center.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close