Ösel Njingtig

Kurs sadhany Jeszie Tsogjal


Metoda Urzeczywistnienia Białej Tsogjal zwana Wspaniałym Skarbem Wielkiej Błogości

19-21 listopada 2021

Podczas tego kursu jeszcze głębiej wejdziemy w świat dakini Jeszie Tsogjal. Pomyślna współzależność, która została wprawiona w ruch na ubiegłorocznym kursie Nyndro Dakini Doskonałej Ścieżki Wielkiej Błogości – znajduje urzeczywistnienie w tej praktyce. Ta sadhana, czyli Metoda Urzeczywistnienia Białej Tsogjal zwana Wspaniałym Skarbem Wielkiej Błogości, jest potężnym błogosławieństwem, które pozwala całkowicie przezwyciężyć wszystkie złudne pozory samsary i nirwany bez wyjątku poprzez wydobycie naturalnie wrodzonej pierwotnej mądrości i wielkiej błogości. Dzięki tej metodzie Urzeczywistnienia Białej Tsogjal można całkowicie urzeczywistnić Jeszie Tsogjal i stać się nierozłączną/nierozłącznym z jej oświeconym Ciałem, Mową i Umysłem. 

Metoda Urzeczywistnienia Białej Tsogjal jest skarbem umysłu (dgongs gter) z cyklu Ösel Njingtig, termy odkrytej przez A.dzoma Rinpoczego, która została objawiona w 2007 roku nad „Jeziorem duchów” w miejscu narodzin Jeszie Tsogjal, kiedy Jeszie Tsogjal ukazała się A.dzomowi Paylo Rinpoczemu. Rinpocze powiedział, że polegając na tej świeżej dharmie, można szybko osiągnąć urzeczywistnienie. Korzyści i właściwości tej praktyki są nadzwyczajne, ponieważ linia przekazu jest tak krótka, że błogosławieństwa ścieżki są bezpośrednie i natychmiastowe. Znaczenie przekazywane we Wspaniałym Skarbie Wielkiej Błogości w niezrównany sposób wydobywa na światło dzienne wszystkie kluczowe aspekty, które prowadzą do osiągnięcia stanu buddy.  

Mamy nadzieję, że dołączysz do nas w drugim roku cyklu Ösel Njingtig, aby dalej odkrywać doskonałą ścieżkę przebudzenia poprzez metodę urzeczywistnienia Wspaniałego Skarbu Wielkiej Błogości Jeszie Tsogjal. Jak mówi tekst źródłowy: „Niech ukaże się twarz naturalnie przejawionej Dakini Pierwotnej Mądrości!”

Kto może uczestniczyć?

Nauki przekazywane w ramach tej praktyki uważane są za zaawansowane, więc kurs przeznaczony jest tylko dla osób, które dotrzymały swojego zobowiązania do codziennej praktyki Nyndro Dakini przez ostatni rok.

Termin kursu

Kurs odbędzie się online w dniach 19–21 listopada i będzie tłumaczony na żywo na język polski.

Szczegółowy plan sesji

piątek, 19 listopada

17:00-19:00
Ceremonia ukończenia Nyndro Dakini
20:00-22:00 
Pierwsza sesja nauk

sobota, 20 listopada

15:00-16:00
Sesja praktyki
17:00-19:00
Sesja nauk
20:00-22:00 
Sesja nauk

niedziela, 21 listopada

15:00-16:00
Sesja praktyki
17:00-19:00
Sesja nauk
20:00-22:00 
Tsog


Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata darowizny za odosobnienie, która dla polskich uczestników wynosi 300 zł (w tym 100 zł bezzwrotnej zaliczki w przypadku rezygnacji). Prosimy o wpłatę najpóźniej do 12 listopada na konto bankowe naszej sanghi, wg danych poniżej:

Beneficjent: Ośrodek Misyjny Tara Mandala
Bank Pekao SA nr konta: 51 1240 6250 1111 0010 6082 5422
Tytuł: darowizna na cele kultu religijnego lub darowizna na odosobnienie JT
Zastosowanie tego pierwszego tytułu pozwoli Wam odpisać sobie tę kwotę od podatku. 

Po otrzymaniu wpłaty otrzymacie potwierdzenie (nieautomatyczne), a w następnej kolejności program odosobnienia i materiały. Kurs oczywiście będzie nagrywany, a nagrania dostępne przez określony czas.


Nauczyciel

Tulku Ösel Dordże
Dzięki intensywnej praktyce podczas odosobnień, Ösel Dordże przekonał się, jak ważne jest rozwijanie głębokiego rozumienia buddyjskiej filozofii i jednoczesne ożywianie jej poprzez medytację.

Zainspirowany historiami urzeczywistnionych mistrzów z przeszłości, Ösel Dordże podróżował po Himalajach, medytując w świętych jaskiniach i miejscach mocy Guru Rinpocze. Przez cztery lata przebywał w ścisłych odosobnieniach, ukończył pięć nyndro (praktyk wstępnych) oraz tradycyjne praktyki Lamy, Jidama i Khandro z cykli term Longchen Nyingtig i Ösel Dordże Sangdzod. 

Dowiedz się więcej o Tulku Öselu

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close